Folkowy Fonogram Roku 2013 – BUBLICZKI III miejsce!

logo

 

Miło jest nam poinformować, że nasz album „Trubalkan” zdobył III nagrodę na Folkowym Fonogramie Roku 2013!

 

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi Folkowemu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” od 2001 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w tym roku zgłoszono do niego 40 albumów. Celem konkursu jest promocja muzyki folkowej w Polsce. Mogą w nim uczestniczyć zespoły, które działają w Polsce i wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi świata. Zwycięzcę konkursu poznamy 18 maja, na zakończenie XVII Festiwalu „Nowa Tradycja”.

Jurorami tegorocznego Folkowego Fonogramu Roku byli: Simon Broughton (Songlines Magazine), Bartek Chaciński (Polityka), Jacek Hawryluk (wicedyrektor Programu 2 Polskiego Radia), Johanes Theurer (World Music Charts Europe) i Kuba Borysiak (Program 2 Polskiego Radia).

 

Oto co napisał o nas w uzasadnieniu swojego wyboru na FOLKOWY FONOGRAM ROKU Johannes Theurer (World Music Charts Europe):

„Wpływy klezmerskie i bałkańskie można ostatnio uznać za standardową część repertuaru zespołów w całej Europie. Jednak rzadko kiedy jakiś zespół wykonuje muzykę tego rodzaju tak świeżo i solidnie jak Bubliczki. Szczególnie sekcja dęta jest świetna, co miało pozytywny wpływ na aktywny i dynamiczny charakter całego krążka. Album jest jednocześnie poukładany oraz szalony. Aranżacje instrumentów dętych nie są w guście radosnej muzyki do picia, co zdarza się nader często. Co więcej, zespół nie stara się ścigać z autentycznie bałkańskim, niemal wyczynowo szybkim graniem na instrumentach dętych. Element klezmerski bezpretensjonalnie wpasowuje się w ten styl. Pomysły muzyków bez problemu przekładają się na ich umiejętności. Bubliczki lubią to, co robią. Zresztą ja też lubię to, co robią. Nagrania zespołu prezentowałem już w kilku audycjach radiowych w Berlinie”

 

Folkowy Fonogram Roku 2013 – werdykt i opinie jurorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *